Fotogalerie

Spoustu kilometrů v nohách mají letošní deváťáci po třídenní exkurzi po našem hlavním městě. Ve dnech 30. 5. až 1. 6. totiž se svými vyučujícími navštívili ta nejznámější a nejzajímavější místa Prahy. První den byla již tradičně na programu prohlídka historického centra města, zvláště pak Malostranského náměstí, Nerudovy ulice, Pražského hradu, kde jsme zhlédli působivou výměnu stráží, chrámu sv. Víta, Karlova mostu, Staroměstského náměstí s orlojem, Prašné brány a Václavského náměstí. Stihli jsme se podívat i do Národního technického muzea. Večer nám pak zpříjemnila návštěva výstavy Svět medúz, kina IMAX  a procházka nočním městem.

Druhý den nás čekala schůze Poslanecké sněmovny, po níž jsme se lanovkou přesunuli na Petřínskou rozhlednu, prohlédli si zrcadlové bludiště a cestou dolů pozdravili Karla Hynka Máchu. Večer bylo na programu divadelní představení Balada pro banditu v Divadle na Vinohradech, které se pro nás také díky skvělému hereckému obsazení a pěveckým výkonům známých herců stalo jedním z nejsilnějších zážitků celé exkurze.

Poslední den jsme se vyfotili v Muzeu fantastických iluzí, prohlédli Kongresové centrum a mohli obdivovat Prahu z ptačí perspektivy díky pohledu z Nuselského mostu. Na Vyšehradě jsme pak prošli kolem nejstarší pražské rotundy svatého Martina a přes zahrady a vinice se dostali až k chrámu svatého Petra a Pavla na Slavín, místu odpočinku významných osobností naší země.

Cesta domů příjemně uběhla a my se můžeme těšit z krásných fotek a nezapomenutelných zážitků.

Mgr. Ludmila Richterová

2024
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031