Cesta k řemeslu- praktické ukázky

V úterý 6. prosince 2022 se uskutečnila druhá exkurze na ISŠ Hodonín v rámci projektu Cesta k řemeslu. Tentokrát si mohli žáci 7. a 8. ročníku ZŠ Archlebov prakticky vyzkoušet učební i maturitní obory na již zmíněné střední škole.

Nejpočetnější skupina se vydala na maturitní obor sociální činnost a na učební obor kadeřník. Děvčata se rozdělila na dvě části, aby měla možnost si vše důkladně vyzkoušet. A bylo opravdu co zkoušet. Ve výuce sociální činnosti naše žákyně měly možnost například převlékat nemocniční postel či měřit tlak svým spolužačkám. V kadeřnickém salonu si mohly dívky vyžehlit či naopak nakrepovat vlasy a ocenit šikovnost posluchačů 2. ročníku ať ve střihu či v barvení vlasů.

Druhá skupina žáků naší školy byla svěřena do dílny truhláře a elektrikářů. Chlapci si v truhlárně za dohledu studentů ISŠ a jejich pedagogů mohli vyrobit ptačí budku, kterou si odnesli domů, jakožto suvenýr z této návštěvy. Do rukou mistra elektrikáře byli svěřeni dva žáci, kteří si mohli vyzkoušet nejen práci elektrikáře, ale i virtuální realitu, která je nedílnou součástí vzdělávacího programu na ISŠ Hodonín.

Rádi bychom na tomto místě poděkovali zástupci projektu Cesta k řemeslu panu Mgr. Petru Schmidovi, který nám byl velmi vstřícným průvodcem jednotlivými obory.

Věřím, že to byl pro žáky ZŠ Archlebov nejen nevšední zážitek, ale tato praktická zkušenost jim napomůže nasměrovat své budoucí profesní kroky.