Papageno hraje na kouzelnou flétnu

Úterý 22. listopadu bylo pro mladší žáky ze ZŠ Archlebov trochu jiné než běžná úterý ve školním roce. Vydali se totiž do Brna na divadelní představení, které se uskutečnilo v divadle Reduta, které je součástí Národního divadla v Brně. Na programu byla opera Papageno hraje na kouzelnou flétnu. Pohádka plná kouzel, peří a dobrodružství o královně noci, jejíž je­dinou dceru Paminu unesl zlý černokněžník Monostatos, a proto pověří prince Tamina, aby princeznu s pomocí ptáčníka Papagena vysvobodil. Tento příběh ve 45 minutách shrne celý obsah „velké“ opery W.A. Mozarta Kouzelná flétna. Jako ve správné pohádce nechybí ani zde drak, který děti svým vstupem do hlediště nejprve trochu polekal, ale posléze velmi pobavil. Součástí představení byla interakce herců s hledištěm, kdy se děti rády a nahlas zapojily.

Po představení následovala prohlídka divadelního zákulisí a techniky. Budovu divadla Reduta jsem prošli s vedoucím jevištního provozu panem Janem Vrbkou. A ten nás provedl téměř od půdy po sklep. Děti si mohly vyzkoušet změnu osvětlení v sále či svícení na jevišti, zažily umělý sníh, podívali jsme se do zákulisí a šaten a nevynechali jsme ani starobylý sklep. Ten se dětem asi líbil ze všeho nejvíc. Myslím, že to byl pro naše žáky nezapomenutelný zážitek.