Exkurze MŠ ve firmě Zemagro

Exkurze dětí z MŠ ve firmě Zemagro – společnost specializující se na zemědělskou výrobu.

Jaro je plné prací na polích a jak to nejlépe přiblížit našim nejmenším? No přece vše jim ukázat na vlastní oči. Proto jsme se domluvili s firmou Zemagro v Archlebově na exkurzi v jejich areálu.

Vedoucí rostlinné výroby pan Ing. Radek Kobliha připravil s týmem spolupracovníků pro předškolní děti velmi podnětné dopoledne plné zkoumání a zážitků. Vše bylo promyšleno do nejmenších detailů aby se děti naučily a dozvěděly se formou her základy o plodinách, které se vysazují a celoročně obhospodařují v okolí obce. Dětem bylo vysvětleno co se z rostlin využívá jak vypadají na pohled a hmat i podle obrázků či pozorováním samotných plodin. Mohly si též prohlédnout, osahat a projet se ve velkých pracovních strojích, které často vidí jen z dálky. To vše byl pro ně nezapomenutelný zážitek, plný dobrodružství i odvahy. V průběhu exkurze měly děti zajištěno malé pohoštění a domů si odnášely nejen zážitky, ale i pečlivě připravenou tašku plnou dárků a materiálů z této akce oči jim zářily štěstím a jejich nadšené štěbetání a pusa navrch pro paní učitelku byla tou největší odměnou pro nás dospělé.