Prosinec - medový týden v MŠ

Prosinec - medový týden v MŠ
S příchodem prosince jsme se ve školce začali společně ladit na vánoční atmosféru a připravovat se
na období plné radosti, pohody a očekávání. Úvod prosince jsme věnovali krásnému a vonícímu
tématu – medovému týdnu.

Během týdne jsme se s dětmi pustili do prvních příprav na vánoční jarmark v obci, a tak jsme si ve
školce společně upekli voňavé perníčky. Děti se zapojily do míchání těsta, vykrajování i zdobení, a
celé dopoledne se neslo v duchu radosti a nadšení. Školkou se linula krásná sladká vůně a děti mohly
sledovat, jak je jejich práce viditelná a jaké dobroty společně dokáží vytvořit.

Medový týden jsme doplnili také o návštěvu pana včelaře, která byla pro děti velkým zážitkem. Pan
včelař dětem poutavě vyprávěl o životě včel, o tom, jak vzniká med, k čemu včely potřebujeme a jak
jim lidé mohou pomáhat.
Děti si mohly prohlédnout včelí úly, různé pomůcky a ochranné vybavení, nechyběla ani ukázka
včelích pláství. Velkým překvapením bylo, že se děti podívaly i na včely uvnitř úlu – samozřejmě v
bezpečném provedení. Nakonec všechny čekala sladká tečka v podobě ochutnávky medu, která
dětem moc chutnala a krásně doplnila celý tematický týden.

Medový týden byl pro děti nejen zábavný a voňavý, ale také velmi naučný. Dozvěděly se mnoho
zajímavostí o přírodě a o tom, jak důležitou roli mají včely pro celý svět. Zároveň jsme si užili
společnou práci, tvoření a první přípravy na Vánoce.

Těšíme se na další prosincové zážitky a na to, co nám přinese další část adventního času.

Eva Břízová